Ebrukariyere dönüştürmek

Çoğu insan şu anki işlerinden memnun olduğu için, bazıları kariyerlerine zorunluluktan girdi. Daha sonra, insanların ödemesi gereken faturaları var ve yerine getirmeleri gerekiyor. Bu daha sonra şu soruyu soruyor: Hobinizi kariyeriniz olarak değiştirmeye hazır mısınız? Çoğu insan hemen evet diyecek olsa da, önce düşünmeniz gereken birkaç şey var.

Doğru zaman mı?

Çoğu insanın dediği gibi, zamanlama her şeydir. Bazı insanlar bir şey yapmak için en iyi zamanın şimdi olduğunu söylese de, yine de bunun en iyi zaman olup olmadığını düşünmeniz gerekir. Evleniyor ya da yeni bir ev ya da araba alıyor olabilirsiniz. Bu şeyler, istikrarlı bir aylık gelire sahip olmanızı gerektirecek ve şu anda bir kariyer değişikliği yapmak riskli olabilir.

Yapabileceğiniz şey, ideal kariyer geçişiniz için bazı hedefler belirlemektir. Bu krediyi ödeyene kadar bekleyebilir veya hobinize tamamen geçmeden önce hobinizle bazı yan işler yapmayı deneyebilir ve bundan kazanabilirsiniz. 

Hobinizi önce bir yan iş olarak deneyebilir misiniz?

Daha önce de belirtildiği gibi, kariyerinizi tamamen değiştirmeden önce hobinizi bir yan iş olarak denemek mümkündür. Yarı zamanlı hobinizi yapmak için zamanınızın bir kısmını ayırabiliyorsanız, bunu yapın. İş anlamında hobinizin iplerini öğrenmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşteri tabanınızı da oluşturur. 

Bu aynı zamanda hobinizi ana gelir kaynağınız olarak oluşturmaya çalışırken kazanmaya devam etmenin harika bir yoludur. Yazarsanız, portföyünüzü yavaş yavaş oluşturabilirsiniz. Bir fırıncı olarak farklı tarifleri araştırabilir ve deneyebilirsiniz. Bu şekilde, hobinizi işiniz haline getirmekten bunalmayacaksınız veya baskı altında olmayacaksınız.

Faturaları ödeyebilecek misin?

Para kazanmak, kariyer değiştirmek için ana hedefiniz olmasa da, bazı insanların faturaları ödemek için kazanmaları gerekir. Bu, hobinizi bir kariyere dönüştürmeye karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Hobinizi bir kariyere dönüştürerek hayatta kalabilecek misiniz? Değilse, geçiminizi sağlamak için yapabileceğiniz başka bir şey var mı?

Bundan emin değilseniz, finansal danışmanlara, muhasebecilere veya bir danışmana danışmayı düşünün. Sizin için hangi seçeneklerin mevcut olduğu konusunda size tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyacaklardır. Ayrıca, tavsiye almak için uzmanlarla veya sahip olduğunuz aynı hobiyi kariyerlerine dönüştürmüş olanlarla da konuşabilirsiniz. Başarılı olmak için ne yapmanız gerektiği konusunda size yardımcı olacak ve yol göstereceklerdir. Size destek ve tavsiye verebilecekleri için aile üyeleriyle konuşmak da yardımcı olacaktır. 

Previous post nasıl olunur
Next post Ebru Karacar: أنواع مختلفة من القراء

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.